Angličtina - problém zdlouhavého překládání si z češtiny do angličtiny

od Libor Činka
(Praha)

Angličtina - jak na ní přepnout v hlavě? Mnoho lidí se ptá co dělat, když jim dělá problém zdlouhavého překládání si z češtiny do angličtiny a než něco řeknou, tak cizinec řekl dalších 5 vět.

Odpovídám na takové emaily a protože je to velmi často, tak abych se neupsal, proto níže uvádím odpověď na email od zájemce.


Chtěl bych v budoucnu změnit zaměstnání, ale každá lépe pracená práce je s Angličtinou na komunikativní úrovni. Já sice umím asi okolo 800 až 1000 slovíček, ale mluvení mi moc nejde a když slyším někoho mluvit, tak než si ta anglická slova přeložím do ČJ, dotyčný řekne další větu a já se úplně ztratím. Je nějaká šance, že bych se po Vašich kurzech a následném procvičování doma pomocí Vašich knih a nějakých tipů na učení dostal na komunikativní úroveň, kterou požaduje většina zaměstnavatelů? O sugestopedii jsem si přečetl, že člověk je schopen se naučit pomocí této metody až 500 slovíček de nně. To přece není možné. Vypadá to spíš jako nějaká reklama.

Děkuji

S pozdravem

Pavel V.


Dobrý den, ..............
naše kurzy jsou specifické mimo jiné tím, že budete schopen aktivně komunikovat a myslet v cizím jazyce bez překládání si.

Co se týče množství naučených slovíček, jde o to, jakým způsobem jsou učena, a máte pravdu, že klasickými metodami je nemožné se naučit stovky slovíček denně.

Způsoby, které jsem vyvinul, nedisponuje kromě mě nikdo na světě a mohu Vám garantovat zvládnutí NÁSOBKŮ toho, co v nejlepších školách. Je však nezbytně nutné, abyste dodržel to, co Vás v průběhu kurzu naučíme a jednou z nejzásadnějších podmínek je naprosté se zřeknutí klasického biflování.

Jakmile k tomu přidáte využívání paměťových postupů, které jsem vyvinul i díky své zkušenosti se soutěžením v této oblasti, pak můžete mluvit během půl roku lépe než většina lidí po 5 až 10 letech klasického učení.

To, co Vám však neslíbím, je zvládnutí stovek slovíček denně naprosto rovnoměrně každý den. Jde o proces vývoje a tak to jeden den může být třeba 150 slovíček, předtím než v podvědomí dozrají další, abyste během týdenního kurzu rozpoznával i kolem 2000 slovíček přičemž velkou část budete schopen používat a budete mluvit v celých větách. V dalším kurzu pak můžete získat dalších cca 1500 slovíček a plynulost v komunikaci v minulém, předbudoucím, přítomném, budoucím čase. Moje metodiky se mimo jiné liší tím, že se vůbec nezabýváme složitými gramatickými názvy a definicemi - jednoduše Vám "implantujeme do hlavy" barevné časy. Pak budete cítit bez vědomého uvažování co říci, vlastně si to začnete uvědomovat až zpětně, že už mluvíte anglicky bez přemýšlení. Naším cílem je umožnit každému, aby se domluvil ve většině komunikačních situací zpočátku i opisem, předtím, než se začne vyjadřovat plynule a s minimálním množstvím chyb.

Protože nevím, jaké jsou Vaše nároky na angličtinu, tak nevím, jestli budete vůbec potřebovat i třetí kurz, ten je určen opravdu pro velkou znalost angličtiny. Pokud budete potřebovat v zaměstnání každodenně komunikovat v angličtině, pak může být třetí týdenní kurz to pravé řešení.

Hodně úspěchu Vám přeje
Libor Činka

P. S.
Se systémem paměťových pomůcek a tréninkem, který jsem roky vyvíjel, neexistují jazykové problémy, neexistuje problém věku či vzdělání. Dokonce i lidé, trpící dyslexií jsou překvapeni tím, že díky nám zvládli to, co se nikomu nedařilo.

P. P. S.
Výsledky jsou dané nejmodernějšími postupy aplikované neuro-psychologie, hypnózy a postupy budování cest k úspěchu odvozené z Ericksonovské psychoterapie.

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Dotazy a reakce na téma Angličtina s hypnózou.

anglictina-kurz-300x300.gif

Kontakt 
(c) Libor Cinka