Extra metoda Libora Činky

Na tuto stránku jste se dostali po prokliknutí odkazu vyjadřujícího zájem o mou novou metodu. Informace obdržíte emailem v průběhu října.  

Nová metoda, je zcela unikátní a nenajdete o ní informace ani kdekoli na světě ani na mých dosavadních stránkách. Nové stránky se připravují a odkaz na ně obdrží zájemci o betaverzi. 

Připravovaný text pro jinou stránku

Jak mentalista dovede k sebevědomí a snadnému učení děti i dospělé


Představte si, že se díváte skrz polopropustné zrcadlo. Nesledujete však vyšetřování zločince, ale obětí. Jde o malé dítě a jsou přítomni jeho rodiče. Přišli jste trošku později a nevíte, jak budete překvapeni, že nejde o jednorázový zločin, ale o zločin, který se děje opakovaně, každodenně a na celém území republiky. 


Ti lidé za zrcadlem jsou obětmi a tou největší je ono dítě. Pachatelé jsou už také známí, ale nic se neděje. Nikdo nebude potrestán a to ani pokutou za psychickou újmu a někdy celoživotní strádání. 


Pokud si myslíte, že jde o něco, co se může dít jen v nějaké divné zemi, jako je severní Korea, tak se mýlíte. Ostatně mýlení se nám bylo vsugerovány roky pseudovzdělávání. 


Za zrcadlem je ještě jeden člověk. Kdysi se vzbouřil vzdělávacímu systému a s malým týmem lidí se pustil do změn. 

To je důvod, proč za ním chodí lidé, kteří už obrazně zlomili hůl  nad svým potomkem či dokonce sami sebou. Už několik tisíc lidí prodělalo kurz Angličtina s hypnózou a doporučují jej svým blízkým. Nejčastěji jej však navštíví z důvodů, které souvisí se sníženým sebevědomím či z obav před mluvením na veřejnosti. 


Ten muž není běžný psycholog. Je to specialista na zrychlené učení a hypnózu. 


Manželský pár který dovedl dítě, o kterém byli oba přesvědčeni, že ve škole nedává pozor, chce po hypnoterapetovi, aby nějak zhypnotizoval dítě a to se konečně začalo učit. Jenomže po chvilce experimentů, vysvětlování hypnoterapeuta Libora Činky začínají chápat, že je něco jinak. 


Pro otce dítěte nastává překvapení. On původně velmi skeptický k jakýmkoli zmínkám o hypnóze začíná chápat, že historicky nesprávně pojmenovaný stav je něco každodenního. Dobře zná situaci, kdy se dívá na televizi a neslyší, že na něj manželka či dítě mluví. Na hypnoterapeutův dotaz, zda přitom zažil, že se čas někdy vytratil pokyvuje. Lidé si začínají uvědomovat, že se někdy začtou do knihy tak, že okolní svět se vytratí a s ním i čas. Sledují v televizi seriál a dočasně zapomínají na svůj život. Vidí v TV reklamu či sledují jak VIP herečka, zpěvačka doporučuje dietu. Ani na chvíli je nanapadne přemýšlet o tom, zda je daná dieta bezpečná z medicínského hlediska. 


Jdou na rodičovské sdružení a věří tomu, co jim říká učitel a vůbec nepochybují o jeho hodnoceních. 


Hypnoterapeut vypráví příklady ze života. Dítě po příchodu ze školy prosí rodiče, aby mu koupili tvrdý zubní kartáček. Otce stomatologa to zaujme a ptá se: To potřebuješ na výtvarku? Budete barvu nanášet kartáčkem? Ne, na zoubky. Paní učitelka říkala, že je to nejlepší. Stomatologovi při tom málem vypadnou oči důlků. Cože? Tvrdý zubní kartáček? To si špatně pamatuješ. Musí být měkký. Ne! Rezolutně odvědí potomek. Paní učitelka říkala, že tvrdý kartáček je nejlepší. 


Víte, co je to sugesce? ptá se hypnoterapeut. To je výrok, který pronese libovolná osoba, která je považována za autoritu. 

Pro dospělé jsou autoritami osobnosti z televize například herci. Také to jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé. Takže lidé s tituly. 


Lidé předpokládají, že učitelé s tituly jsou odborníky na učení. Netuší, že tím se dostávají do pasti. Učitelé za to nemohou, ale nebyli sami učeni jak mají učit. O tom mluví řada odborníků, ale Libor Činka provádí už roky rozsáhlé výzkumy. Výsledky jsou doslova šokující a člověk těžko věří, že se nachází v 21. století. Nic z toho podstatného o tom, jak se mozek učí totiž ve školách není používáno. 


I naší rodiny za zrcadlem se psychoterapeut ptá. Když budete vzpomínat, kolik hodin návodů, jak se učit, jste měli na základní škole, kolik to bude? Žádá přítomné, aby opravdu šli do vzpomínek a to nejen na základní, ale i na střední a případně vysokou školu. 


Ptá se: Kolik hodin návodů, jak se soustředit, jak si pamatovat čísla, letopočty, zeměpisné údaje, chemické a matematické vzorce jste měli? Kolik to bylo na základní škole? Kolik na gymnáziu? Ptá se vytrvale a roky dostává odpovědi, které pak překvapeným zájemcům ukazuje. Nejde zejména o fakt, že na základní škole to byla za všechny ty roky nula hodin, respektive jen pár výroků typu: učte se, pakujte, čtěte si nahlas, podrhávejte si. Jde o to, že na střední škole rad toho typu přibylo a na vysoké škole o tom jak studovat už bylo i pár hodin. Jde o děsivý fakt, že na základní škole nejsou děti učeni, jak se učit a tak podlehnou sugesci, že když jim něco nejde, tak že na to nemají bunky.  Mladí lidé tak uvěří, že na něco nemají. Často jim to navíc zopakují další autority a to právě rodiče. Z mnoha stran je tak lidem sugerováno oslabení. Tak dochází k tomu, že mnoho lidí v budoucnu nedělá práci, která je baví, protože jim učitelé svou nepřipraveností sugerovali omezení. Mnoho pegagogů naprosto bez jakéhokoli psychologického vzdělání sděluje rodičům, že jejich dítě nemá na něco předpoklady. 


Začínáte intenzivně přemýšlet o slovech hypnoterapeuta a začínáte chápat jeho slova, že jeho práce je hlavně o odsugerování oslabených představ, které o sobě lidé mají. Dodává jim sebevědomí nikoli podle Hollywoodských představ o hypnotizérovi, který „spícím” lidem  autoritativně  sugeruje: "Umíš se učit. Cizí slovíčka ti snadno skáčou do paměti." Ne. Probíhá to jinak. Libor Činka  je vede v hypnotickém transu k vzpomínání na úspěchy. Mohou být i velmi drobné. Podstatné je začít si všímat úspěchů. Nelze donutit dítě křikem k učení. Nelze přikázat úspěch. Lze však probudit radost z učení. Ve skutečnosti je to přirozená radost a zvědavost, kterou jsme všichni měli dokud jsme nazačali chodit do školy. Snad každé dítě je před první třídou natěšené. Proč? Je zvědavé. Pak se to ale  rychle změní. 


Je speciální místo, kam lidé spěchají se učit. Už třetí den se tam těší i lidé, kteří byli skeptičtí. Spěchají nikoli do školy, ale do klubu uživatelů svého mozku. I dříve otrávení dospělí se těší na setkání se specialisty, které v psychologii zrychleného učení vychovává Libor Činka. Po týdnu angličtiny s hypnózou se jim nechce odcházet. Chtějí pokračování podobně jako divák touží po pokračování svého oblíbeného seriálu. Dokonce děti označené pedagogy za netalentované či dokonce líné se najednou chtějí učit. Ať je to kluk nebo dívka,tak je ten „pan doktor” ke kterému jej rodiče dovedli, aby jim dítě naprogramoval, nějak zaujal. Baví se s nimi o jejich oblíbených počítačových hrách, filmech, koníčcích. Není to hned po prvním sezení, ale po několika setkáních se těší na to, že se budou učit od toho kouzelníka. Nevědí, že než se stal uznávaným odborníkem, měl jako dítě problémy s učením. Rozhodl se ty překážky překonat. Navíc zkombinoval koníček z dětství, jímž byla kouzla, se schopností upoutat pozornost a na vlastních zkušenostech z vystupování na veřejnosti i před stovkami lidí. Mimochodem se v rámci mezinárodní soutěže dostal do stovky lidí s nejvýkonnější paměti na světě. 


Jedinečná kombinace praxe, umění a studií u světových špiček v psychologii z něj dělá někoho, kdo ovládá to, co seriálový Mentalista. Jenomže toto je doopravdy a na rozdíl od řešení kriminálních činů se zabývá osvobozováním těch, kteří uvěřili v neschopnost se naučit cizí jazyk, zvládnout školu, mluvit klidně před kolegy v práci. 


Doslova Vás zhypnotizuje důkazy ze života o dokonalosti dřímající ve Vašem podvědomí. 

Odcházíte a nemáte tušení, jaké nové sny se Vám budou zdát. Jdete po chodbě a míjíte otevřené dveře do místnosti, kde právě probíhá přestávka kurzu Angličtina s hypnózou. Jenomže to vypadá jinak než ve škole či na kurzu. Ti lidé tam stojí jako v transu a čtou si barevné plakáty s anglickými větami. Je to přirozený trans, kterému se řiká zvědavost. Dokáží je vyvolat přirození hypnotizéři. Kdo to jsou? Ti učitelé, na které si s láskou vzpomenete  i za dvacet let. Jenomže kolik takových bylo? Libor Činka říká, že učit může jen lidský vzor - člověk, který se nejdříve zajímá o svět svých žáků a pak k tomu citlivě napojuje učivo. Probouzí v nich zvědavost až lásku k danému oboru. Ví, že on je tu pro své studenty a nikoli oni k němu. Hledá způsoby jak zaujmout. Ne, to není sci-fi. To je realita, kterou hypnotizér vytváří už 20 let. Protože se nemůže klonovat, napsal knihu Ovládněte svůj mozek, která se rychle stala bestsellerem bez jakéhokoli marketingu. Je prostě hypnotizující a svým obsahem nabíjí čtenáře silou překonávat překážky. Ještě víc však autora překvapilo to, že zkušenosti z kurzu angličtiny s hypnózou se mu podařilo tak zdařile dát do on-line tréninku Anglicky Fantasticky, že po osmi týdnech absolventi doslova žasnou, kam se v porozumění i ovládání angličtiny dostali. 


Ten probíhá jen jednou za čas, podobně jako týdenní kurz Angličtina s hypnózou II. Je to tak náročné pro  speciálně vycvičenou trenérku, že to může dělat jen občas. Dává totiž účastníkům ohromné množství energie, protože oni se musí cítit nadšeně. 


Prarodiče zde popsané rodiny vlastně mohou za to, že děti přišli k někomu s tak neobvyklou profesí. Otec by nepřišel, kdyby mu táta neřekl: Když jsi šel do první třídy, tak už jsi mluvil a nevěděl jsi přitom, co je podstatné jméno, sloveso, ani co je to trpný rod či spojka odporovací, ale přesto jsi to používal. Každé dítě mluví a používá podvědomě gramatiku, aniž o ní ví. Každé dítě se naučí chodit, aniž mu rodiče vysvětlují, jak se jmenují svaly, kosti a co je to ve fyzice páka. Naučí ho to jeho podvědomí. 


Naučil ses jezdit na kole podvědomě, protože nelze vědomě koordinovat stovky kostí, svalů. Naprostou většinu toho dělá naše tělo podvědomě. Když dítě ještě neumí mluvit, tak vědomě nemyslí a neříká si něco jako: Musím dávat pozor, co to ti velcí říkají. Musím si zapamatovat co to říkají, abych jednou dokázal mluvit. Proto vím, že ten hypnotizér má pravdu. V každém spí zdroje síly a talenty a on je umí probouzet. A budeš překvapen, až se doopravdy zamyslíš nad tím, jak zoufale malé znalosti o učení a úspěchu nám ve školách dali. Úspěchu se můžeš učit jen od úspěšných a nikoli od teoretiků. 

 

anglictina-kurz-300x300.gif

Kontakt 
(c) Libor Cinka

Napsali o nás: 

Milá Melany, zúčastnila jsem se vašeho kurzu na začátku listopadu a chci Ti s radostí oznámit, že jsem právě udělala pohovor v angličtině a s Angličanem :-) a 28.1. 2016 odlétám do své nové práce v Tonbridgi v Kentu.Jupí :-).Jupí,Jupí Takže díky,díky,díky ( na lednový kurz jsem vám poslala kamarádku Olinku, tak ji taky hezky rozkecejte moje milé celebrity.) Ještě jednou děkuju a přeju ještě více úspěchů vaše Meg Turner alias Iva Tesárková 

Je až k neuvěření, že za tak krátkou dobu lze získat tolik informací ... Pan Činka je odborník ve svém oboru a já se už moc těším na další pokračování a růst v oblasti učení a vzdělávání se.
Jarmila Zelenková 

Kurz byl velmi naplňující, poučný, energický, uvolňující, příjemný. Zvláštní zážitek, spojení příjemné atmosféry se studiem jazyka. Nejlepší učení jazyka (i ostatních věcí), které jsem zažil. 
Michal Kubát 

Musím se pochlubit, dostala jsem ze závěrečné zkoušky
z angličtiny výbornou.
Je to především zásluha Tvoje a Melany. Moc děkuju! I když jsem se anglicky nezačala učit kvůli té zkoušce, je to velmi příjemný vedlejší produkt, který mi naznačil, že to funguje,
a že to možná zdaleka není tak hrozné, jak si člověk myslí...
Díky!
Karolína Kofroňová www.mandaly-k-vybarveni.cz

Udivilo mne, jak jsme dokázali udržet pozornost každý den tolik hodin. Je skvělé si hrát a přitom se učit. A učit se tak intenzivně. Po 3-4 dnech se mi začaly zdát sny v angličtině! Super! Vím, že se teď nebudu bát kdekoliv promluvit, ale navíc mám obrovskou chuť sama se učit dál ... 
Díky Michaela Pacherová

Angličtina hypnózou mi ukázala „tajemství“ jednoduššího učení se. Udělal jsem pro sebe díky vašemu kurzu velký kus práce a budu v tom pokračovat a učení pro mě je od „teď“ HROU. Děkuji Vám za vše. Marek Šedivý

Další reference