Je uvedeni do stavu hypnozy bezpecne a mozne pro kazdeho?

Je uvedení do stavu hypnózy bezpečné a možné pro každého?
Může nastat například situace, kdy posluchač nebude uveden do hypnózy nebo u něj nebude žádný kladný výsledek absolvování kurzu?

S pozdravem
Martina Machová

Odpověď hypnoterapeuta

Dobrý den,
rozdělil jsem Váš dotaz následně:

1. Je uvedení do stavu hypnózy bezpečné?

2. Je uvedení do stavu hypnózy možné pro každého?

3. Může nastat situace, kdy posluchač nebude uveden do hypnózy?

4. Může nastat situace, kdy nebude žádný kladný výsledek absolvování kurzu?

1. Hypnóza je přirozený stav mysli a je zcela bezpečný. Dezinformace o nebezpečnosti hypnózy sugerují filmy a pochybně tiskoviny. Všimněte si, že jsem napsal "sugerují". To, co vyvolává lidem problémy jsou právě sugesce, které existují v naprosto běžném a "bdělém" světě. Nebezpečné tedy mohou být sugesce šířené libovolnými autoritami. Všichni jsme byli ovlivňování okolím a to zejména v ranném věku, kdy jsme různýmu způsoby přijali sugesce o obtížnosti učení, netalentu a podobně. Výroky "Vše zkazíš.", "Nic z tebe nebude.", "Už jsem ti to stokrát řekla, jseš pitomá?", "Nemáš talent na jazyky, protože jsi celý táta."

Právě proto využíváme hypnózu a další postupy k obejití oslabujících myšlenek a vytvoření sebejistoty v učení.

2. Nelze zhypnotizovat toho, kdo nechce a je obtížné hypnotizovat jedince s velmi nízkým intelektem - lidi zavřené v ústavech s kterými je těžké komunikovat, protože žijí ve vlastním světě.

3. Viz předchozí bod.

4. Výsledek kurzu Angličtina s hypnózou vždy mnohonásobně převyšuje výsledky libovolného vzdělávání jazyků, protože je založen na principech fungování lidského mozku, pozornosti a paměti. V současnosti a to v celosvětovém měřítku neexistuje jiný kurz angličtiny vedený zároveň specialisty v Neuro-lingvistickém programování, Ericksonovské hypno a psycho-terapii, opírající se o osobní zkušenost z 17leté praxe i soutěžení v rámci Světové mozkové olympiády a autory jedinných mozkově kompaktibilních výukových materiálů v Česku.

Libor Činka
psychoterapeut

Klikněte zde, abyste mohli poslat komentář

Zapojte se a napište své vlastní stránky! Je to snadné. Jak? Stačí kliknout zde pro návrat. Dotazy a reakce na téma Angličtina s hypnózou.

anglictina-kurz-300x300.gif

Kontakt 
(c) Libor Cinka