Washington

Tři dny ve Washingtonu a pak pět dní v New Yorku bylo úžasných.
Nevím, jak Vy, ale takzvaná "pásmová nemoc" se mnou obvykle docela zacvičí. 
Minulý týden jsem se vrátil z dovolené v USA ( 8. - 17.6. 2017) a už jsem se vzpamatoval z Jet Lagu. 

Teď už jsem přeorientovaný na náš čas a zpracovávám fotografie, které jsem nafotil ve Washingtonu a New Yorku. Tedy zatím jsem zpracoval větší část fotek z Washingtonu a zbytek budu ještě ladit nějakou dobu. 

Mám na tričku nebo kšiltovce připnutý foťáček Narrative, který nevyniká kvalitou fotek, ale zato automaticky dělá fotku každou minutu. Tak vzniká foto-deník, který připomene mnohé momenty. Samozřejmě si vždy udělám pár fotek na mobil a moje žena fotí na profesionální "stroje", ale v kombinaci s klipem Narrative vzniká cosi jako celková reportáž. 

Rozhodně nechci být jako turisté z Japonska, kteří dovolenou tráví s foťákem přilepeným k obličeji. Nevím, zda jste si toho již někdy všimli, ale když se díváte příliš přes objektiv, tak se od prožitku do značné míry odpojíte. 
A to by byla škoda. 

anglictina-kurz-468x60.gif

Washington je městem ohromných a interaktivních muzeí, která jsou zdarma. 
Představte si muzeum letectví a kosmonautiky, kde nejen děti, ale dospělí a to včetně babiček zkoumají a testují různé přístroje. 
Byl jsem z toho "paf" včetně toho, že to nadchlo i mou ženu. 

Smithsonian air space museum

Indiánské muzeum bylo také velmi zajímavé, ale zažil jsem důchodkyně v muzeu špionů, které si tam hrály jak malé děti. 

Těžko věřit, dokud to nezažijete. 
Je to podobné jako u nás na kurzu Angličtina s hypnózou či v Anglicky fantasticky.
Člověk najednou pochopí, že poznávání je zábava a nikoli šeď, kterou znáte ze škol. 

Určitě si někdy naplánujte cestu do USA a určitě se alespoň na dva plné dny stavte v poklidném Washingtonu, který se liší od pulsujícího NY. Bílý dům pravděpodobně zklame svou velikostí, která je na fotkách a videích nějakým záhadným způsobem zvětšená. Parky, památníky a muzea to však mnohonásobně vynahradí.  A až tam budete, projeďte se metrem  a vystupte kousek před Pentagonem a projděte se na Arlingtonském hřbitově, má atmosféru, která se nedá popsat. 

Za mne osobně je Washington městem, které musím minimálně ještě jednou navštívit a to přestože jsem k historii USA předtím neměl žádný speciální vztah s výjimkou knížečky o vysokém chlapci, který se živil jako dřevorubec - Abrahamu Lincolnovi, kterou jsem četl v dětství. 

Poznámka: Video galerie z Washingtonu se připravuje. 

Tak jsem přednostně zpracoval 360° video z New Yorku, z Times Square - jde o doslova 360 stupňovou motivaci pro návštěvu New Yorku či povzbuzení ke studiu angličtiny. Video si přepněte na celou obrazovku (na mobilu by to vytvořilo jen omezený dojem)a využijte možnost dívat se jakýmkoli směrem. 360° videa mají v levé horní části tlačítko pro posun a můžete jej otáčet a tedy se rozhlížet posunem myší nebo pomocí kláves WASD. 

anglictina-kurz-300x300.gif

Kontakt 
(c) Libor Cinka

Napsali o nás: 

Milá Melany, zúčastnila jsem se vašeho kurzu na začátku listopadu a chci Ti s radostí oznámit, že jsem právě udělala pohovor v angličtině a s Angličanem :-) a 28.1. 2016 odlétám do své nové práce v Tonbridgi v Kentu.Jupí :-).Jupí,Jupí Takže díky,díky,díky ( na lednový kurz jsem vám poslala kamarádku Olinku, tak ji taky hezky rozkecejte moje milé celebrity.) Ještě jednou děkuju a přeju ještě více úspěchů vaše Meg Turner alias Iva Tesárková 

Je až k neuvěření, že za tak krátkou dobu lze získat tolik informací ... Pan Činka je odborník ve svém oboru a já se už moc těším na další pokračování a růst v oblasti učení a vzdělávání se.
Jarmila Zelenková 

Kurz byl velmi naplňující, poučný, energický, uvolňující, příjemný. Zvláštní zážitek, spojení příjemné atmosféry se studiem jazyka. Nejlepší učení jazyka (i ostatních věcí), které jsem zažil. 
Michal Kubát 

Musím se pochlubit, dostala jsem ze závěrečné zkoušky
z angličtiny výbornou.
Je to především zásluha Tvoje a Melany. Moc děkuju! I když jsem se anglicky nezačala učit kvůli té zkoušce, je to velmi příjemný vedlejší produkt, který mi naznačil, že to funguje,
a že to možná zdaleka není tak hrozné, jak si člověk myslí...
Díky!
Karolína Kofroňová www.mandaly-k-vybarveni.cz

Udivilo mne, jak jsme dokázali udržet pozornost každý den tolik hodin. Je skvělé si hrát a přitom se učit. A učit se tak intenzivně. Po 3-4 dnech se mi začaly zdát sny v angličtině! Super! Vím, že se teď nebudu bát kdekoliv promluvit, ale navíc mám obrovskou chuť sama se učit dál ... 
Díky Michaela Pacherová

Angličtina hypnózou mi ukázala „tajemství“ jednoduššího učení se. Udělal jsem pro sebe díky vašemu kurzu velký kus práce a budu v tom pokračovat a učení pro mě je od „teď“ HROU. Děkuji Vám za vše. Marek Šedivý

Další reference